پارافین تراپی

پارافین تراپی از جمله خدماتی است که امروزه در مراکز ماساژ و سالن های زیبایی به مشتریان ارائه می گردد. این عمل سبب خون رسانی عمیق به پوست می شود و با از بین بردن سلول های مرده پوست سبب باز شدن منافذ پوست می شود. همچنین تاثیرات مفید بر کلاژن سازی پوست دارد و به این طریق سبب کاهش روند پیری می شود. از دیگر تاثیرات آن بر پوست این است که تیرگی ها ی پوست را از بین می برد و تا حد زیادی سبب شفافیت پوست می شود.

 و همانطور که از اسم آن پیداست مواد اصلی و لازم آن پارافین جامد است. پارافین ماده ی جامد، سفید و بدون بویی است که از هیدروکربن اشباع شده ساخته می شود. که البته برای استفاده در پارافین تراپی معمولا اسانس، رنگ و ویتامین های لازم برای پوست به آن افزوده می گردد. 

از پارافین درمانی برای مراقبت از پوست استفاده می شود که سبب نرمی و انعطاف پذیری پوست می شود و طرفداران بسیاری دارد.

فواید پارافین درمانی چیست؟

درمان پوست‌ پوست شدن دست و پا

تسکین درد مفاصل و ماهیچه‌ها

ایجاد رطوبت در پوست

باز کردن منافذ پوستی و از بین بردن سلول‌های مرده

شادابی و روشن کننده پوست

کاهش چین و چروک صورت

وسایل مورد نیاز:

دستگاه پارافین تراپی

پارافین بهداشتی

روغن گیاهی

حوله

 مراحل انجام:

ابتدا جهت پیشگیری از ابتلا به هرگونه بیماری پوستی دستگاه را با محلول های ضدعفونی کننده تمیز کنید. محل مورد نظر را به خوبی شستشو داده و خشک کنید.سپس مقداری از پارافین را درون دستگاه قرار داده تا ذوب شود. پس از آنکه کاملا ذوب شد دست یا پا را چندین مرتبه داخل دستگاه قرار داده تا کاملا به پارافین آغشته شود. هنگامی که دست یا پا کاملا به پارافین آغشته شد آن را داخل کیسه پلاستیکی قرار داده و دور آن را با حوله می پیچید تا گرم بماند. پس از  20 تا 30 دقیقه که پارافین کاملا روی بدن خشک شد می توانید پلاستیک را باز کرده و پارافین را از روی پوست پاک کنید. سپس با روغن و یا آبرسان های مناسب پوست را ماساژ دهید.

توصیه های لازم:

جهت انجام پارافین تراپی صورت حتما به مراکز معتبر مراجعه نمایید

اطمینان از یکبار مصرف بودن لوازم

استفاده از پارافین بهداشتی مرغوب و با کیفیت

This post is also available in: English